Long shot

لانگ شات

  • نویسنده : میثا محمدی
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 294

فیلمنامه‌نویسان: دن استرلینگ، لیز‌ هاناه، کارگردان: جاناتان لیواین، تهیه‌کننده: ایوان گلدبرگ، تدوین: ملیسا برثرتون، مدیر فیلم‌برداری: یویس بلانگر، موسیقی: مارکو بلترامی، بازیگران: سث راگن، شارلیز ترون، او شیا جکسون جونیور، اندی سرکیز، ژانر: کمدی/ احساسی، محصول 2019 آمریکا، 125 دقیقه، بودجه: 40 میلیون دلار، درآمد فروش: 42.2 میلیون دلار، پخش از لیونزگیت
خلاصه داستان: در 2019 شارلوت فیلد، وزیر امور خارجه آمریکا، متوجه می‌شود رئیس‌جمهور چمبرز قصد شرکت در دور دوم انتخابات را ندارد و این شانسی برای اوست تا کاندیدای ریاست‌جمهوری شود.
در این میان در نیویورک سیتی فرد فلارسکی روزنامه‌نگار خبردار می‌شود روزنامه‌ای که او برای آن کار می‌کرد، از سوی پارکر ومبلی، مرد بانفوذ و پول‌دار رسانه، خریداری شده است که عقایدش مخالف فرد است. فرد اخراج می‌شود و نمی‌تواند کار جدیدی پیدا کند. فرد افسرده نزد دوست موفقش لنس می‌رود که در حال برگزاری خیریه‌ای است که شارلوت نیز در آن شرکت دارد. شارلوت و فرد یکدیگر را می‌شناسند.
شارلوت بعد از خواندن تعدادی از نوشته‌های فرد تصمیم می‌گیرد علی‌رغم مخالفت مدیرش مگی، او را برای نوشتن سخنرانی‌هایش استخدام کند و فرد کار را قبول می‌کند. در اجلاس سران کشورها شارلوت مجبور می‌شود قسمتی از سخنرانی را که مربوط به برنامه اصلاح محیط زیست است، به دلیل برخی ملاحظات اصلاح کند. وقتی فرد اعتراض می‌کند و می‌گوید او اخلاق‌مداری‌اش را فراموش کرده است، شارلوت تصمیم می‌گیرد نظرش را عوض کند و سخنرانی با موفقیت روبه‌رو می‌شود.
فرد به بهانه این‌که می‌خواهد برای نوشته‌هایش شارلوت را بیشتر بشناسد، زمان بیشتری را با او می‌گذراند. درنهایت، بعد از جان به در بردن از شورشی در مانیلا آن دو رابطه نزدیک‌تری پیدا می‌کنند، اما مگی سعی می‌کند به آن‌ها هشدار دهد که افکار عمومی آن‌ها را به عنوان یک زوج قبول نخواهد کرد. وقتی چمبرز به شارلوت دستور می‌دهد برنامه‌های حفظ درختان را کنار بگذارد، به درخواست چند تن از دوستانش، او به فرد اجازه می‌دهد کمی مواد به او بدهد. کمی بعد بحران گروگان‌گیری پیش می‌آید و شارلوت با این‌که هنوز نشئه است، با مهاجمان صحبت می‌کند و گروگان آزاد می‌شود.
حتی با وجود حوادثی که محبوبیت شارلوت را بالا برده است، وقتی که شارلوت تصمیم می‌گیرد دستورات چمبرز را ندید بگیرد، او از دست شارلوت عصبانی می‌شود. چمبرز همراه ومبلی، که از موافقان قطع درختان است، به دیدن شارلوت می‌رود. آن دو شارلوت را با فیلمی که با هک کردن وب‌کم فرد به دست آورده‌اند، تهدید می‌کنند. شارلوت فیلم را به فرد نشان می‌دهد و می‌گوید او با اولتیماتوم موافقت کرده است و این‌که قصد دارد فرد را معرفی کند، اما فرد قبول نمی‌کند و آن دو رابطه‌شان را به هم می‌زنند.
فرد با برگشت به نیویورک با لنس صحبت می‌کند و به او می‌گوید او با رؤسایش خیلی کله‌شق برخورد کرده و نیازها و نظرات دیگران را در نظر نگرفته است. در طول اعلان شارلوت برای شرکت در ریاست‌جمهوری 2020 او نظرش را تغییر می‌دهد و به برنامه‌های اولیه‌اش وفادار می‌ماند و هم‌چنین درباره تهدید از جانب ومبلی و شارلوت پرده برمی‌دارد و حتی درباره محتوای فیلم پیش از انتشار آن به مردم می‌گوید. فرد به دنبال شارلوت می‌گردد و او را منتظر در آپارتمانش پیدا می‌کند. آن دو به عشقشان به همدیگر اعتراف می‌کنند و با هم به بیرون از آپارتمان می‌روند و مقابل خبرنگاران حاضر می‌شوند و این رابطه را علنی می‌کنند. در 2021 شارلوت به عنوان اولین رئیس‌جمهور زن قسم می‌خورد.

مرجع مقاله