Broker

دلال

  • نویسنده : میثا محمدی
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 20

فیلمنامه‌نویس و کارگردان: هیروکازو کوره- ادا، تدوین: هیروکازو کوره- ادا، مدیر فیلم‌برداری: هونگ کیونگ- پیو، موسیقی: جانگ جای- یی، تهیه‌کننده: یوجین لی، بازیگران: سونگ کانگ- هو، گانگ دونگ- وون، بای دونا، لی جو- یانگ، ژانر: درام، محصول 2022 کره جنوبی، 129 دقیقه، درآمد فروش: 14.8 میلیون دلار، پخش از سی.جی.‌ای اند ام

 

خلاصه داستان

مادری نیمه‌شب نوزادش را مقابل کلیسا می‌گذارد. دو کارآگاه پلیس، سو-جین و لی، که به دنبال دلالان فروش نوزادان هستند، کلیسا را زیر نظر دارند. بعد از رفتن مادر، سو-جین جلو می‌رود و نوزاد را داخل جعبه مخصوص نوزادان رهاشده می‌گذارد. دونگ- سو که آن شب در کلیسا شیفت است، نوزاد را برمی‌دارد و فیلم‌های دوربین را پاک می‌کند. او نوزاد، وو-سونگ را به دوستش سونگ- هیون که خشک‌شویی دارد، می‌سپارد. آن دو کسب‌وکاری غیرقانونی دارند و هرچند وقت دونگ- سو یکی از نوزادان رهاشده را در همان زمان رهاسازی برمی‌دارد و نوزاد را می‌فروشند. در این میان کارآگاهان نیز آن دو را زیر نظر دارند.

روز بعد سو- یانگ مادر کودک به کلیسا مراجعه می‌کند تا کودکش را پس بگیرد، اما کارکنان کلیسا می‌گویند که همچین نوزادی در آن‌جا نیست. دونگ- سو با سو- یانگ حرف می‌زند و او را به خانه سونگ- هیون می‌برد. آن‌ها جریان فروش بچه را به او می‌گویند و قرار می‌شود سو- یانگ نیز با آن‌ها همراه شود تا روز بعد مشتری‌ها را ببیند و در ازای مبلغ 10هزار یون نوزاد را بفروشند.

روز بعد درحالی‌که کارآگاهان نیز در تعقیب آن‌ها هستند، بعد از دو ساعت رانندگی به محل قرار می‌رسند. خریدارها مبلغ پایین‌تری را پیشنهاد می‌دهند و سو- یانگ عصبانی می‌شود و معامله را به هم می‌زند. آن‌ها سوار بر ون به پرورشگاهی که دونگ- سو در آن‌جا بزرگ شده است، می‌روند و شب را در آن‌جا می‌مانند تا مشتری جدیدی پیدا کنند. در راه برگشت متوجه می‌شوند که هه- جین، یکی از بچه‌های پرورشگاه پشت ون آن‌ها پنهان شده است. از آن طرف به کارآگاهان خبر داده می‌شود که سو- یانگ مردی را کشته و متواری شده است. کارآگاه سو- جین درخواست می‌کند سه روز به او مهلت دهند تا پرونده فروش کودکان را به سرانجام برساند و سپس آن‌ها سو- یانگ را دستگیر کنند.

دو کارآگاه با سو- یانگ ارتباط می‌گیرند و با او معامله می‌کنند که با آن‌ها در جریان فروش کودک همکاری کند تا بتوانند آن دو مرد را هنگام وقوع جرم دستگیر کنند و در ازای همکاری تخفیف در مجازات بگیرد. سو- یانگ نیز قبول می‌کند و دستگاه شنود و ردگیری را می‌گیرد. از آن طرف، کارآگاهان برای دلالان کودک تله می‌گذارند و زن و مردی را که وانمود می‌کنند زن و شوهر هستند، برای معامله می‌فرستند. آن‌ها به سر قرار با خانواده قلابی می‌روند، اما دانگ- سو متوجه دروغ‌گویی آن‌ها درباره بچه‌دار نشدنشان می‌شود و باوجود مبلغ بالایی که پیشنهاد داده‌اند، وو-سونگ را به آن‌ها نمی‌دهد. آن شب همگی به شهربازی می‌روند و دونگ- سو به سو- یانگ پیشنهاد می‌دهد تا وو- سونگ را نفروشند و همه با هم بچه را بزرگ کنند و او نیز پدرش باشد. اما سو- یانگ می‌گوید که او یک قاتل است و زندگی خوبی را برای پسرش می‌خواهد.

همان شب سو- یانگ پیش کارآگاهان می‌رود و آن‌ها پیشنهاد می‌دهند که بچه را نفروشد و خودش را تحویل بدهد، در این صورت بعد از سه سال عفو مشروط می‌خورد و می‌تواند پیش بچه‌اش برگردد. سو- یانگ قبول می‌کند و می‌گوید می‌خواهد پسرش را به زوجی که آن روز دیده است و به‌تازگی نوزادشان را از دست داده‌اند، بسپارد تا از او مراقبت کنند، در عین این‌که واقعیت را نیز به او بگویند. از آن طرف، دونگ- سو بچه را به خانه آن خانواده برده است که پلیس سر می‌رسد و او به جرم فروش کودکان دستگیر می‌شود.

بعد از سه سال سو- یانگ از زندان آزاد می‌شود و پیش پسرش برمی‌گردد.

مرجع مقاله