The Offer

سریال کوتاه تلویزیونی پیشنهاد

  • نویسنده : ملیکا هلالی
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 43

پدیدآورنده: مایکل تالکین، کارگردانان: آدام آرکین، دکستر فلچر، گوئینت هوردر پیتون و کالین

باکسی، تهیه‌کنندگان: مایکل تالکین، نیکی توسکانو، مدیر فیلم‌برداری: الی اسمولکین و سالواتوره توتینو،

بازیگران: مایلز تلر،کالین هنکس، متیو گود، دن فوگلر، جووانی ریبیسی، جونو تیمپل، بورن گورمن، ژانر: درام زندگی‌نامه، محصول 2022 آمریکا، پخش از شبکه پارامونت پلاس، تعداد قسمت‌های مجموعه: 10 اپیزود

 

اپیزود ۱

در سال ۱۹۶۹ آل رودی ، رابرت ایوانز، مدیر تولید در پارامونت پیکچرز را متقاعد می‌کند تا تهیه‌کنندگی فیلم جدیدش را قبول کند. در شهر نیویورک، کتاب پدرخوانده ماریو پوزو، نویسنده مبارز که پرفروش شده، برای اقتباس سینمایی از سوی پارامونت انتخاب می‌شود. بااین‌حال، جامعه ایتالیایی-آمریکایی، به‌ویژه فرانک سیناترا، با این تصمیم مخالف‌اند، زیرا معتقدند که شخصیت جانی فونتان بر اساس او ساخته شده است. با توجه به موفقیت این رمان، استودیوهای رقیب مانند برادران وارنر با پارامونت تماس می‌گیرند تا آن‌ها را راضی کنند که حق ساخت فیلم را بفروشند، اما ایوانز با این درخواست مخالفت می‌کند. او رودی را به عنوان مدیر تولید فیلم انتخاب می‌کند و با پوزو برای اقتباس و فرانسیس فورد کاپولا برای کارگردانی فیلم قرارداد می‌بندد.

 

اپیزود ۲

رودی در تلاش برای به جریان انداختن تولید فیلم، با مشکلات متعددی مواجه می‌شود؛ ازجمله پوزو و کاپولا که مشغول نوشتن فیلمنامه‌اند، تهدیدهای مداوم کلمبو، مداخله بری لاپیدوس مدیر استودیو و اصرار بر تغییرات متعدد برای پایین نگه داشتن بودجه‌ فیلم. برای نقش مایکل کورلئونه، کاپولا اصرار به قرارداد با آل پاچینو را دارد. رودی به او قول می‌دهد علی‌رغم مخالفت‌ها قراردادش را نهایی می‌کند. ایوانز در پی دریافت نسخه‌ای از رمان همراه با یک موش مرده از سوی کلمبو به لس‌آنجلس فرار می‌کند؛ جایی که متوجه می‌شود در پایان ماه از جایگاه شغلی خود برکنار خواهد شد. همراهان کلمبو، رودی را برای ملاقات با او به مکانی نامعلوم می‌برند.

 

اپیزود ۳

رودی به کلمبو قول می‌دهد که فیلم توهینی به مافیا نخواهد کرد و از او دعوت می‌کند تا فیلمنامه را بخواند، علی‌رغم این‌که فیلمنامه را در دسترس ندارد، یا تمام نشده است. کلمبو با این وعده که کلمه مافیا از فیلمنامه حذف می‌شود، اجازه‌ ساخت فیلم را می‌دهد. کاپولا به سراغ لوکیشنی می‌رود و در آن‌جا خانه‌ای را پیدا می‌کنند که از آن به عنوان خانه کورلئونه استفاده می‌کنند. به دلیل استرس ناشی از تعهدش به بلوهدورن، ایوانز با عصبانیت، بدون این‌که حتی تست بازیگری پاچینو را ببیند، او را رد می‌کند. علی‌رغم تهدیدها مبنی بر کاهش زمان فیلم، پوزو با هیجان به آن‌ها اطلاع می‌دهد که مارلون براندو، که برای بازی در نقش «دن» به او نامه نوشته بود، پاسخ داده و علاقه‌مند به ساخت فیلم است.

 

اپیزود ۴

رودی، کاپولا و پوزو با براندو ملاقات می‌کنند و از تمرین کوتاهی که با براندو داشتند، فیلم می‌گیرند. کاپولا به نیویورک می‌رود تا فیلم را به بلوهدورن نشان دهد. روز بعد، به مدیر تولید خبر می‌دهند که صاحب‌خانه لوکیشن خانه کورلئونه دیگر اجازه نمی‌دهد فیلم در آن‌جا فیلم‌برداری شود. اما با دخالت کلمبو و تهدیدهای او، مشکل لوکیشن حل می‌شود. ایوانز با رودی تماس می‌گیرد تا او را به خاطر این کار سرزنش کند و به او می‌گوید که برای انتخاب پاچینو، نقش سانی کورلئونه را باید جیمز کان ایفا کند، اما در همین حین آن‌ها متوجه می‌شوند که آل پاچینو برای فیلم دیگری قرارداد بسته است.

 

اپیزود ۵

رودی، کاپولا و بازیگران برای مراسم شام دور هم جمع می‌شوند و در آن‌جا برای آشنایی بیشتر با شخصیت‌های خود، سکانسی از فیلمنامه را تمرین می‌کنند. با این تمرین آن‌ها به آینده‌ فیلم بیشتر امیدوار می‌شوند. لاپیدوس به ایوانز خبر می‌دهد که پارامونت برای فروش در نظر گرفته شده است. کلمبو در رویدادی رودی را به دوستان مافیا معرفی می‌کند.

 

اپیزود ۶

خبر همکاری کمپانی «گلف و وسترن» با کلمبو به بلوهدورن و ایوانز می‌رسد و بلوهدورن را مجبور می‌کند تا دست پارامونت را از فیلم قطع و رودی را اخراج کند. کاپولا به بلوهدورن در مورد دخالت مافیا اطلاع می‌دهد و پس از سخنرانی ایوانز و منصرف شدن از فروش پارامونت بلو هدورن رودی را دوباره استخدام می‌کند و به او اجازه می‌دهد که برگردد و شاهد اتمام روز اول فیلم‌برداری باشد. کلمبو دستور حمله به گالو و نیکی بارنز را در پاسخ به گالو می‌دهد.

 

اپیزود ۷

درگیری‌های کاپولا سر صحنه‌ فیلم‌برداری با عوامل پشت صحنه ادامه دارد. برای متقاعد کردن بلوهدورن در مورد استعداد بازیگری پاچینو، او را برای فیلم‌برداری صحنه قتل رستوران می‌آورند که به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. مک‌کارت سر یک اسب مرده واقعی را برای فیلم‌برداری آماده می‌کند. از طرفی، رودی همکاری‌اش را با کلمبو ادامه می‌دهد. اما در ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱ به کلمبو شلیک می‌شود و درگیری‌های تازه‌ای به‌ وجود می‌آید.

 

اپیزود ۸

رودی بودجه‌ فیلم را تغییر می‌دهد تا بتواند فیلمبرداری در سیسیل را ادامه دهد، اما اتفاقاتی مانند درگیری با گالو، فیلم‌برداری را دوباره با مشکل مواجه می‌کند. در جشن فیلم‌برداری و با حضور ایوانز، قبل از این‌که رودی تصمیم بگیرد به خواسته‌هایش تن دهد، در شب تولد ۴۳ سالگی جو گالو در یک رستوران به تلافی حمله‌اش به کلمبو به ضرب گلوله کشته می‌شود.

 

اپیزود ۹

گروه فیلم‌برداری وارد ایتالیا می‌شوند و به شهر کورلئونه می‌روند. رودی در تلاش است تا با ایوانز صحبت کند. پس از چندین بار تلاش، رودی از پنجره وارد خانه‌اش می‌شود، اما نتیجه‌ای از گفت‌وگو حاصل نمی‌شود. لاپیدوس تغییرات زیادی را در جدول استودیو ایجاد می‌کند و به کاپولا دستور می‌دهد تا ۳۰ دقیقه از فیلم را کوتاه کند. بلوهدورن برای حذف رسمی ایوانز به لس‌آنجلس می‌آید، اما طی یک جلسه بازاریابی، ایوانز به کمپانی برمی‌گردد. رودی ترتیب نمایش فیلم را برای اعضای گروه کلمبو می‌دهد و کلمبو را در بیمارستان ملاقات می‌کند.

 

اپیزود ۱۰

با اکران فیلم در مارس ۱۹۷۲ و پس از موفقیت فیلم کاباره، لاپیدوس به آن‌ها پیشنهاد می‌کند تا افتتاحیه فیلم در آخر هفته را عقب بیندازند. رودی که به دنبال پروژه بعدی خود است، برت رینولدز را متقاعد می‌کند تا با او قرارداد ببندد. از طرفی، ایوانز از او می‌خواهد که روی پدرخوانده۲ تمرکز کند. این فیلم یک موفقیت تجاری و میان منتقدان است و جوایز متعددی در اسکار به دست آورده است. رودی به ایوانز می‌گوید که با برنده شدن جایزه بهترین فیلم و ساخت فیلم پدرخوانده۲، برای فیلم بعدی خود در قسمت بعدی همکاری نخواهد کرد. ایوانز این اجازه را به او می‌دهد.

مرجع مقاله