Ferrari

فراری

  • نویسنده : میثا محمدی
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 62

فیلمنامه‌نویس: تروی کندی مارتین، کارگردان: مایکل مان، تهیه‌کننده: جان لشر، مدیر فیلم‌برداری: اریک مسرشمیت، تدوین: پیترو اسکالیا، موسیقی: دانیل پمبرتن، بازیگران: آدام درایور، پنه لوپه کروز، شیلین وودلی، سارا گدون، ژانر: زندگی‌نامه/ درام/ تاریخی، محصول 2023 آمریکا، 124 دقیقه، بودجه: 95 میلیون دلار، درآمد فروش: 40.2 میلیون دلار، پخش از اس‌تی‌اکس اینترتینمنت، نئو

خلاصه داستان

انزو فراری، کارآفرین ایتالیایی، در حال آماده کردن تیم ماشین‌های مسابقه فراری برای مسابقات استقامت تابستان است. از آن طرف، روابط انزو و همسرش لورا با وجود گذشت یک سال از فوت پسرشان دینو هم‌چنان دچار بحران است و روزگار سختی را می‌گذرانند. از طرف دیگر، لینا لاردی، معشوقه انزو، او را تحت فشار قرار داده تا نام خانوادگی فراری را به پسرشان پیرو بدهد.

فراری بیشترین درآمد خود را صرف ماشین‌های مسابقه می‌کند و دچار مشکلات مالی فراوانی شده است. آن‌ها هیچ انتخابی جز ادغام با یک شرکت بزرگ‌تر را ندارند. بخشی از سهام فراری متعلق به لورا است و انزو از او می‌خواهد برای این‌که او بتواند مستقیم با شرکت‌های دیگر مذاکره کند، باید کل سهام به نام خودش باشد. لورا قبول می‌کند که در ازای یک چک 500 هزار دلاری سهام‌ را به نام انزو کند و انزو نیز از او می‌خواهد تا زمان عقد قرارداد دست نگه دارد و چک را نقد نکند، چراکه در این‌صورت شرکت ورشکست خواهد شد.

لورا زمانی که در بانک است، با دیدن مدارکی از املاکشان متوجه وجود لینا در زندگی انزو می‌شود و محل زندگی لینا و پیرو را خارج از شهر پیدا می‌کند. او این موضوع را با انزو در میان می‌گذارد و او را مسبب مرگ پسرشان می‌خواند و می‌گوید زمانی که به او نیاز داشتند، او حضور نداشته است.

زمان مسابقات استقامت در شهر برشا آغاز می‌شود. انزو از رانندگان خود می‌خواهد که حتماً پیروز مسابقه باشند، چراکه آینده شرکت به آن وابسته است. آلفونسو د پورتاگو، راننده جدید فراری، در مسابقه خیلی خوب عمل می‌کند، اما در زمان توقف از تعویض لاستیک‌ها سر باز می‌زند و به مسابقه ادامه می‌دهد و در طول مسیر در نزدیکی یک محل مسکونی از جاده منحرف شده و باعث مرگ 9 نفر، ازجمله چند کودک می‌شود. تاروفی، راننده کهنه‌کار فراری، مسابقه را تمام می‌کند و برنده می‌شود. رسانه‌ها بعد از باخبر شدن از حادثه تصادف، به فراری حمله می‌کنند و تعویض نکردن لاستیک‌ها را عامل تصادف می‌خوانند، اما در پی بررسی‌های اولیه مشخص می‌شود که لاستیک اتومبیل آلفونسو با چیزی برخورد کرده و همان باعث انحراف او شده است. از آن‌طرف، به انزو خبر می‌دهند که لورا چک را نقد کرده است. انزو به خانه می‌رود و لورا به او می‌گوید که باید با این پول به روزنامه‌نگارها رشوه بدهد تا دست از حمله به او بردارند. لورا سهام را به طور کامل به انزو منتقل می‌کند، اما از انزو می‌خواهد تا زمانی که او زنده است، نام خانوادگی فراری را به پسرش ندهد.

مرجع مقاله