خجالت نکش ۲

  • نویسنده : فیلم نگار
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 56

نویسندگان: رضا مقصودی، افرا جورابلو

کارگردان: رضا مقصودی

مدیر فیلم‌برداری: امین جعفری

تدوین: امیرشیبان خاقانی

موسیقی: آرمان موسی‌پور

بازیگران: احمد مهرانفر (قنبر)، شبنم مقدمی (صنم)، بهرنگ علوی (منوچهر)، بهاره کیان‌افشار (رعنا)، محمد معتضدی (رجب)، سعید امیرسلیمانی (پدر قنبر)

سال ساخت: 1402، سال اکران: 1403

 

چند سال از ماجراهای قسمت اول فیلم گذشته و دختر کوچک قنبر و صنم که در نسخه اول مادرش او را باردار بود- بزرگ شده و اکنون کودکی بازیگوش است. قنبر که هم‌چنان مردی گیج و خل‌وضع است، دوباره بدبیاری بزرگی به بار می‌آورد و باعث تصادف ماشین خود می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود صنم قهر کند و به خانه برادرش منوچهر برود. قنبر تلاش می‌کند برای بحران تازه زندگی خود راه‌حلی پیدا کند. بالاخره او به سراغ یک رمال اینستاگرامی می‌رود و رمال به قنبر می‌گوید دلیل اصلی مشکلات او و صنم ازدواج آن‌ها در تاریخی است که اوضاع قمر در عقرب بوده است. به همین خاطر قنبر باید همسرش را طلاق دهد و در یک روز سعد مجدداً زن را به عقد خود درآورد تا اوضاع درست شود. قنبر به توصیه رمال عمل می‌کند و صنم را طلاق می‌دهد. اما زمانی که این دو نفر برای عقد مجدد به محضر برمی‌گردند، متوجه می‌شوند محضردار مرده و مدارکشان هم دست او مانده است. این طلاق بدموقع باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای آن‌ها می‌شود و با پخش شدن این شایعه آبروی آن‌ها در دهکده می‌رود و در ازدواج برادر صنم، منوچهر، هم مشکل ایجاد می‌کند.

صنم و قنبر شروع به لج‌بازی با یکدیگر می‌کنند و به قدری این کار را ادامه می‌دهند که اوضاع بد و بدتر می‌شود. قنبر شایعه می‌کند که به خواستگاری رفته تا لج صنم را دربیاورد و صنم هم به دروغ می‌گوید که برایش خواستگار آمده تا قنبر را اذیت کند. سرانجام بعد از پشت سر گذاشتن ماجراهای مختلف مراسم عروسی برپا می‌شود و رعنا و منوچهر به عقد یکدیگر درمی‌آیند. درحالی‌که به واسطه غفلت قنبر عاقد مجلس را ترک کرده و نتوانسته او را به عقد صنم درآورد.

مرجع مقاله