Evil Does Not Exist

شر وجود ندارد

  • نویسنده : میثا محمدی
  • مترجم :
  • تعداد بازدید: 34

فیلمنامه‌نویس و کارگردان: ریوسوکه ‌هاماگوچی، تهیه‌کننده: ساتوشی تاکاتا، مدیر فیلم‌برداری: یوشیو کیتاگاوا، تدوین: ریوسوکه ‌هاماگوچی، موسیقی: ایکو ایشی‌باشی، بازیگران: هیتوشی اومیکا، ریو نیشیکاوا، ریوچی موساکا، آیاکا شیبوتانی، ژانر: درام، محصول 2024 ژاپن، 106 دقیقه، درآمد فروش: 1.9 میلیون دلار، پخش از اینکلاین

تاکومی همراه ‌هانا، دختر هشت ساله‌اش، در روستای جنگلی میزوبیکی زندگی ساده‌ای دارد. دوران پس از کروناست و دولت به شرکت‌هایی که طرحی برای پروژه‌های اقتصادی داشته باشند، یارانه می‌دهد. یک روز تاکاهاشی و مایوزومی به عنوان نماینده یک شرکت به روستا می‌آیند و در جلسه‌ای به ساکنان خبر می‌دهند که قرار است شرکت آن‌ها یک کمپ لوکس با تمام امکانات وسط جنگل برای مسافران بسازد. اما روستاییان با دیدن نقشه کمپ نگران می‌شوند که این سایت به اکوسیستم بکر منطقه آن‌ها آسیب بزند و با محل استقرار فاضلاب‌ها مخالفت می‌کنند و معتقدند باعث آلودگی آب رودخانه‌ای که آب روستا را تأمین می‌کند، می‌شود. دو نماینده نگرانی روستاییان را به گوش رئیسشان می‌رسانند، اما او توجهی به این امر نمی‌کند و از آن‌ها می‌خواهد تا تاکومی را به عنوان سرایدار کمپ استخدام کنند و به این ترتیب، روستاییان نیز به مرور متقاعد می‌شوند.

تاکاهاشی و مایوزومی به دیدن تاکومی در جنگل می‌روند و چندین ساعت را با او می‌گذرانند و در کارها کمکش می‌کنند. تاکومی پیشنهاد کار را رد می‌کند و تاکاهاشی می‌گوید که خودش این مسئولیت را برعهده می‌گیرد و می‌خواهد در روستا بماند تا بیشتر با این منطقه و دل‌مشغولی‌های مردم محلی آشنا شود و از مایوزومی می‌خواهد به توکیو برگردد.

تاکاهاشی درباره احتمال حمله گوزن‌ها به مردم می‌پرسد و تاکومی می‌گوید که گوزن‌های این منطقه انسان زیادی ندیده‌اند و درنتیجه از آن‌ها می‌ترسند، اما اگر به گوزنی شلیک کنید و به او آسیب برسانید، ممکن است گوزن به شما حمله می‌کند.

تاکومی که تمام روز را با تاکاهاشی گذرانده و در حال دادنِ اطلاعات به او بوده، از ‌هانا غافل شده و متوجه می‌شود که ‌هانا ناپدید شده است. تمام اهالی روستا بسیج می‌شوند ‌هانا را پیدا کنند. تاکومی و تاکاهاشی به اعماق جنگل می‌روند و درنهایت، از سوی دیگر جنگل بیرون می‌آیند و به بیشه‌زار می‌رسند.

هانا روی زمین افتاده است. آهوی مادر گلوله خورده است. معلوم می‌شود که ‌هانا سعی کرده بود به آهو نزدیک شود، اما آهو به‌شدت به‌ هانا حمله کرده است. تاکاهاشی می‌خواهد به سمت ‌هانا برود، اما تاکومی او را عقب می‌برد و با او درگیر می‌شود. تاکاهاشی به زمین می‌افتد، تاکومی ‌هانای مجروح را در آغوش می‌کشد و او را از آن‌جا می‌برد. تاکاهشی به‌زحمت بلند می‌شود و چند قدمی می‌رود، اما دوباره به زمین می‌افتد.

مرجع مقاله